کشورهایی هستند که برنامه‌های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری خود را گسترش داده و به سرمایه گذارا نی که واجد شرایط باشند ، گرین کارت (اقامت دائم) کشور خود را اعطاَ مینمایند.در سال ۱۹۹۰ میلادی اداره مهاجرت ایالات متحده آمریکا قانون EB-5 را از تصویب گذراند که مقرر میدارد افراد کشور‌های دیگر میتوانند با سرمایه گذاری در ایالات متحده آمریکا موفق به اخذ گرین کارت شوند مشروط بر اینکه حداقل مبلغ ۱،۰۰۰،۰۰۰ دلار سرمایه گذاری نموده و موجبات استخدام ۱۰ کارمند نیز فراهم نمایند و خود هم فعالانه مشغول کار گردند و یا میتوانند با سرمایه گذاری حداقل ۵۰۰،۰۰۰ دلار در مراکز منطقه‌ای بدون اینکه خود نسبت به آن فعّالیتی داشته باشند و کارمندانی استخدام نمایند موفق به اخذ گرین کارت شوند.

در میان پروژه‌های زیر مجموعه مراکز منطقه ای، شخصی‌ و برخی‌ فرنچایز‌ها دیده میشود که سرمایه گذار این حق را دارد تا سرمایه گذاری خود را به تقسیط پرداخت کند. این روش به متقاضی این فرصت را خواهد داد تا بتواند پرونده مهاجرتی خود را با پرداخت قسط اول با اداره مهاجرت ایالات متحده آمریکا بثبت رسانیده و پروسهٔ مهاجرتی خود را تا قبل از تکمیل اصل سرمایه آغاز نماید.

سرمایه گذار میتواند با سرمی گذاری ۵۰۰۰۰۰ دلاری به روی تجارت خود و یا هریک از پروژه های زیر مجموعه مراکز منطقه ای به ثبت رسیده گرین کارت خود را دریافت کند .این سرمایه گذاری بایستی ۱۰ فرصت شغلی مستقیم در بیزنس های شخصی و یا ۱۰فرست شغلی مستقیم و غیر مستقیم به در مراکز منطقه ای ایجاد نماید.

برای احراز شرایط لازم بمنظور اخذ این ویزا باید سرمایه بصورت کاملا قانونی و شفاف بدست آمده باشد، از قبیل سود حاصل از معاملات ملکی، ارث، حقوق و پاداش، حق الزحمه و امثالهم. سرمایه گذار میباست کاملا بر دارایی خود کنترل داشته و ریسک های احتمالی ناشی از سرمایه گذاری خود را پذیرا باشد.(در این مرحله انتخاب بیزینس شخصی / فرانچیز ویا پروژه مرکز منطقهٔ‌ای با حداقل ریسک از اهمیت خاصی‌ برخوردار است که در صورت تمایل دفتر ما در این مورد شما را یاری خواهد نمود.)سرمایه مورد نظر نباید کل دارایی فرد متقاضی باشد. متقاضی باید ریسک سرمایه گذاری را قبول کرده و دارائیهای دیگری برای جلوگیری از مشکلات احتمالی داشته باشد.

حداقل میزان مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در پروژه‌های مراکز منطقه‌ای مبلغ۵۰۰،۰۰۰ دلار است.هر فردی که این مبلغ را از طریق قانونی بدست آورده و فاقد سوابق کیفری نیز باشد میتواند تقاضای سرمایه گذاری در پروژه‌های مورد نظر را بنماید.

توضیح اینکه مبالغ حاصل از فروش ملک و مستغلات و یا تحصیل سرمایه از راه ارث نیز میتوانند به عنوان منشأ و منبع  سرمایه قلمداد شوند.

در میان پروژه‌های زیر مجموعه مراکز منطقه ای، شخصی‌ و برخی‌ فرنچایز‌ها دیده میشود که سرمایه گذار این حق را دارد تا سرمایه گذاری خود را به تقسیط پرداخت کند. این روش به متقاضی این فرصت را خواهد داد تا بتواند پرونده مهاجرتی خود را با پرداخت قسط اول با اداره مهاجرت ایالات متحده آمریکا بثبت رسانیده و پروسهٔ مهاجرتی خود را تا قبل از تکمیل اصل سرمایه آغاز نماید.

شرایط اقتصاد داخلی و سیستم اداری ایران از یک سو و فضای فعلی حاکم بر مناسبات بین المللی از سوی دیگر باعث گردیده تا پرونده متقاضیان ایرانی از لحاظ محتوا و مراحل، تفاوت های مهمی با دیگر متقاضیان از سایر کشورها داشته باشد.

به دلیل سیستم اداری شکل گرفته در ایران و دشواری در تامین، جمع آوری و ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز، اثبات قانونی بودن منبع تامین سرمایه و انتقال قانونی آن به دلیل اثرات ناشی از تحریم های اقتصادی به موضوعی بسیار حساس و ظریف تبدیل شده است. به همین دلیل،   استفاده از خدمات مشاور با تجربه و آشنا با شرایط ایران و همچنین وکیل مهاجرت متخصص، نقش مهمی در موفقیت پرونده خواهد داشت.

 

پیشنهاد ما:

اگر هدف شما از سرمایه گذاری تنها اخذ اقامت ایالات متحده آمریکا میباشد، گروه ما سرمایه گذاری منطقه‌ای و یا سرمایه گذاری با شرایط مشابه به آنان را به شما پیشنهاد میدهد و اگر هدف از سرمایه گذاری کسب اقامت ایالات متحده، درآمد ماهانه و همچنین گسترش دامنه فعالیت شما میباشد، سرمایه گذاری شخصی‌ و یا مشارکت با کمپانی‌های زنجیره‌‌ای یا چند شعبه‌ای برای شما مناسب‌تر خواهد بود.