گرین کارت از طریق سرمایه گذاری

مراحل و روند اخذ گرین کارت از طریق سرمایه گذاری

پس از تکمیل پرسشنامه محرمانه بمنظوربررسی‌ وضعیت و شرایط سرمایه گذار جهت تقاضای سرمایه گذاری، حدود ۱ ماه تکمیل پرونده و ارسال آن به اداره مهاجرت ایالات متحده بطول خواهد انجامید که پس از ثبت در اداره مزبور ، وکیل مربوطه شماره آنرا در اختیار متقاضی قرار خواهد داد تا خود بتواند مستقیما در سایت دولتی وضعیت  خود را دنبال نماید.

حدوداً بین ۱۵ الی ۱۸ ماه بطول میانجامد تا فرم ۵۲۶ مورد تائید اداره مهاجرت قرار گیرد.

پس از تائید فرم مزبور پرونده به وزارت امور خارجه ارسال میگردد تا فرم ۲۶۰ تکمیل و مورد بررسی‌ نهایی جهت تعیین وقت سفارت انجام شود که این امر معمولاً بین ۶ الی ۸ ماه به طول خواهد انجامید.

تاریخ مصاحبه متقاضی در یکی‌ از کنسولگریهایی که مشخص شده تعیین و متقاضی در روز موعود جهت مصاحبه و انگشت نگاری به کنسولگری مربوطه مراجعه خواهد نمود.

پس از انگشت نگاری و تحویل مدارک پزشکی‌ ، بررسی‌‌های لازمه کنسولگری آغاز میگردد و نتیجه آن را متقاضی میتواند بر روی وب سایت سفارت آمریکا ملاحظه و دستورالعملهای آنرا جهت دریافت ویزا انجام دهد.این اقدامات معمولاً بین ۶ الی ۸ ماه زمان خواهد برد.

توضیحات ضروری

سرمایه گذاران عزیز دقت فرمائید که مکان انتخابی شما برای شروع زندگی در آمریکا به هیچ عنوان ارتباطی با محل قرار گرفتن پروژه شما ندارد. سرمایه گذاران به هیچ عنوان نیازی به حضور روزانه در پروژه ندارند و میتوانند آزادانه در هر کجای ایالات متحده آمریکا زندگی نماییند.

21 ماه بعد از ورود سرمایه گذار به خاک امریکا شرایط ویژه یعنی‌ موقّتی بودن گرین کارت ( پس از تائیید  829 I  ازسوی اداره مهاجرت) از روی گرین کارت شما برداشته میشود و شما گرین کارت دائم را دریافت خواهید نمود.

سرمایه گذاران عزیز دقت بفرمائید که گرین کارت دریافتی از وزارت امور خارجه یک گرین کارت مشروط میباشد و این بدان معنا است که سرمایه گذاری شما باید تعداد 10 فرصت شغلی به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم ایجاد نماید و دولت آمریکا این مورد را بعد از 21 ماه از ورود شما به خاک آمریکا چک خواهد نمود و اگر به هر دلیلی پروژه انتخابی شما نتواند این موضوع را اثبات کند متاسفانه شما از کشور آمریکا دیپورت خواهید شد، و اگر پروژه انتخابی شما این تعداد فرصت شغلی را ایجاد نموده باشد شما قادر خواهید بود که گرین کارت مشروط خود را به گرین کارت دائم تبدیل نمائید. همانطوریکه ملاحظه میفرمائید انتخاب پروژه موفق یکی از ارکان اصلی مهاجرت شما به آمریکا محسوب میگردد لذا توصیه مینمائیم که در این مورد با وکلای مهاجرت دفتر ما تماس گرفته و از مشاورات آنها بهره گیرید تا در آینده با مشکلاتی مواجه نگردید.

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید