ویزای E-2 که به نام های مختلفی از جمله سرمایه گذاری کوچک یا سرمایه گذاری سبک معروف شده است، به دارنده آن اجازه می دهد برای مدت تعیین شده و به منظور سرمایه گذاری برای ایجاد یک کسب و کار جدید و یا خرید و مدیریت یک کسب و کار موجود، در آمریکا زندگی کند.

سرمایه گذار میتواند در صورت اثبات موفقیت تجارت خود در مدت 2 سال مجددا اقدام به دریافت ویزای E-2 برای 2 سال دیگر نماید

ویزای E-2 یکی از انواع ویزا های پر طرفدار برای خانواده هائی میباشد که سرمایه کافی برای دریافت گرین کارت آمریکا از طریق EB-5 را ندارند و یا ترجیح میدهند تا در ابتدا با مقدار کمتری از سرمایه وارد بازار کار در کشور آمریکا شوند و پس از کسب تجربه بیشتر اقدام به سرمایه گذاری در پروژه های  EB-5 نمایند .

واجدین شرایط

برای اینکه شخص متقاصی برای ویزای E2 مورد صلاحیت قرار بگیرد، می بایستی شرایط زیر را دارا باشد: ۱. تابعیت: شخص متقاضی می بایست از اتباع کشوری باشد که عضو معاهده با کشور آمریکا می باشد. در صورتی که از این موضوع مطمین نمی باشید، شما می توانید با وکلای مهاجرتی ما مشورت نمایید تا در رابطه از مو قعیت کشور خود اطلاعاتی به دست آورید. ۲. سرمایه: شخص متقاضی می بایستی مبلغ قابل توجهی در یک تجارت آمریکایی سرمایه گذاری نماید. میزان دقیق این مبلغ به نوع تجارت و مکان آن بستگی دارد. ۳.سمت: ویزای E2 برای هر نوع کارمند یک تجارت خارجی، وجود ندارد. شخص متقاضی می بایست خود آن تجارت را اداره و کنترل نماید و یا اینکه سمت های مدیریتی مشخصی را دارا باشد. به طور کلی، در صورتی که شخص متقاضی به میزان قابل توجهی پول یا دارایی را در یک موسسه یا شرکتی که در حال انجام تجارت در امریکا است، سرمایه گذاری نماید، به عنوان متقاضی ویزای E2  شناخته خواهد شد. سرمایه گذاری باید در خطر باشد به این معنا که ممکن است که تجارت از دست برود و این سرمایه گذاری می بایستی با هدف ایجاد منفعت و ایجاد شغل در آمریکا صورت پذیرد.

سرمایه مورد نیاز

سرمایه گذاران می بایستی مبلغ قابل توجهی سرمایه گذاری نمایند تا بتوانند ویزای E2 را به دست آورند. سرمایه گذاری می تواند به صورت ایجاد یک شرکت و یا به صورت تزریق نمودن وجوهی در یک شرکت موجود، انجام بپذیرد. مقامات مهاجرتی به میزان وجوهی که سرمایه گذاری شده است توجه خواهند نمود تا اطمینان حاصل نمایند که متقاضی امکان این را داشته تا شاهد موفقیت سرمایه گذاری باشد و اینکه شخص  متقاضی بتواند سمت هدایتگری و توسعه گری آن شرکت را به عهده بگیرد.

مشاورین ما پس از کسب سالها تجربه موفق در زمینه دریافت ویزای E-2 معتقدند که کمترین مقدار سرمایه گذاری که شانس بالائی برای دریافت ویزا دارد حداقل مبلغ   150,000.00دلار آمریکا میباشد.

  • بدون نیاز به مدرک زبان
  • بدون نیاز به تحصیلات بالا
  • بدون شرط سنی
  • سرعت بسیار بالای اخذ ویزا (حدود ۹ تا ۱۲ماه)
  • شرایط مالی پایین نسبت به سایر روشهای مهاجرت سرمایه گذاری
  • ویزای سرمایه گذاری E-2 شامل همسر و تمامی‌ فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال میشود.
  • با رعایت تمامی قوانین مربوطه میتوانید این ویزا را هر دو سال یک بار تمدید نمائید.-قابلیت افزایش سرمایه به ۵۰۰ هزار دلار و تقاضای گرین کارت از طریق سرمایه گذاری (در صورت واجد شرایط بودن)