آیا ویزا های مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری برای هر کسی از هر کشوری که باشد صادر می شود ؟

از نظر قانونی بلی، لکن اشخاصی که از کشورها ئی که فاقد اسناد مالیاتی یا سایر اسناد مالی قابل اعتبار باشند با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد .

آیا من باید در ایالات متحده زندگی کنم ؟

شما که تقاضای اقامت مینمایید بایستی‌ در این کشور محل سکونت نیز داشته باشید. اگر کار می‌کنید باید مالیات بپردازید، باید حساب بانکی و مدارک دیگری که اقامت شما به اثبات رساند را دارا باشید.در مورد مسافرت به خارج از کشور در هر دفعه نبایستی بیش از ۱۸۰ روز در خارج از کشورتوقف داشته باشید.

چه کسی بهتر است از طریق ویزای سرمایه گذاری مهاجرت کند؟

سرمایه گذاران میتوانند از کلیه اقشار جامعه باشند، بازرگانان، بازنشستگان، پدران و مادرنی که مایل به زندگی آرا م در خارج بوده و یا علاقمند به فراهم ساختن امکانات و تسهیلاتی برای تحصیلات عالیه فرزندان خود هستند.

مزایای فرزندان زیر ۲۱ سال خانواده‌های مهاجر کدامند؟

فرزندان خانواده ها ئی که با ویزای سرمایه گذاری به آمریکا مهاجرت می‌نمایند اجازه دارند که در مدارس ابتدایی (از کودکستان تا کلاس هشتم) و دبیرستان از کلاس نهم تا دوازدهم بدون پرداخت شهریه تحصیل نمایند.

ضمنا پرداخت شهریه دانشجویانی که وارد کالج و دانشگاههای ایالات متحده میشوند همانند دانشجویان آمریکائی خواهد بود.

سرمایه گذار چه اسنادی را باید تهیه نماید تا تقاضای اخذ گرین کارت سرمایه گذاری را به جریان اندازد؟

شما بایستی‌ منشأ پول مورد سرمایه گذاری خود را اعلام دارید و برای این منظور ادارهٔ مهاجرت کلیه مدارک لازم را مورد بررسی‌ دقیق قرار خواهد داد.  بطور مثال هر گاه سرمایه شما از طریق فروش خانه ،ارث و یا هدیه به دست آمده باشد بایستی‌ با ارائه اسناد رسمی‌ انجام و صحت آنرا اثبات نمائید.

ریسک های سرمایه گذاری مهاجر کدامند؟

همانند هر سرمایه گذاری که همیشه ریسک ضرر و زیان وجود دارد ایالات متحده پروژه هایی را می‌پذیرد که با برنامه ویزای سرمایه گذاری مطابقت داشته باشد. ایالات متحده در جستجوی پروژه هایی است که علاوه بر نیاز اصلی سرمایه گذاری که تولید کاراست
بتواند تضمین لازم برای بازگشت مبلغ سرمایه گذاری شده را نیز فراهم نماید. نهایتا یک سرمایه گذار بایستی‌ نسبت به افرادی که در این زمینه نقش معرف و یا واسطه دارند بررسی‌ کامل بعمل آورد و خود نیز مستقلا برنامه‌های تجاری پروژه‌ها را مورد بررسی‌ و پرسش قرار دهد.

انواع وجوهات سرمایه گذاری واجد شرایط کدامند ؟

وجوه سرمایه گذاری بایستی از منابع قانونی به دست آمده باشد منابع وجوه قانونی عبارتند   از : درآمدهایی که شخص، قانونی و شرافتمندانه کسب کرده است از قبیل فروش اوراق بهادار ، املاک و سهام، وجوه حاصل از کسب و کار ، هدایا ،اراث و امثالهم.

برای اثبات منشأ و منبع مورد ادعا بایستی‌ کلیه مدارک رسمی‌ را به ادارهٔ مهاجرت ارائه نمائید.

چه موضوعاتی در پرونده های ویزای مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری مشکل آفرین هستند؟

مشکل بسیار متداول ،اسناد غیر کافی درباره منشأ وجوه پرداختی است. بسیاری سعی می کنند حداقل اطلاعات را ارائه نمایند که این امر موجب تاخیر در انجام کارشان خواهد گردید. باید در نظر داشت که مقامات ذیربط برای رفع هرگونه شک و شبهه‌ای  نسبت به پولشوئی و منابع مالی‌ غیر قانونی به اطلاعات دقیق و کافی‌ نیازمندند که همکاری با آنان در تسریع انجام کار متقاضیان موثر خواهد بود.